Systemy alarmowe cieszą się coraz większą popularnością. Wyposażenie, które kiedyś zarezerwowane było głównie dla obiektów przemysłowych lub handlowych, z biegiem czasu przeniosło się do naszych domów oraz mieszkań. Przestępczość związana z włamaniami maleje z roku na rok o około 5 procent. Chociaż główne założenie działania instalacji alarmowych niewiele się zmieniło, to współczesne technologie stosowane w systemach alarmowych zupełnie różnią się od tych stosowanych przed laty.
Kiedy podczas budowy lub remontu nie braliśmy pod uwagę instalacji systemu alarmowego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować taki system nawet tuż po ukończonym remoncie. Do wyboru mamy kilka rozwiązań od sprawdzonych producentów. System alarmowy bezprzewodowy od ELMES ELECTRONICS, system AERO od firmy ROPAM czy system ABAX (433MHz / 868MHz) od firmy SATEL pozwalają za całkowicie bezinwazyjny montaż, bez konieczności kucia ścian i układania przewodów. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsca na centralę, sygnalizator oraz detektory ruchu, w czym bezpłatnie pomożemy.
Jeżeli zastanawialiście się, czy alarm bezprzewodowy będzie równie bezpieczny co przewodowy, to nie macie się o co martwić. System od firmy Satel, Genevo czy Ropam pracuje na częstotliwościach 868Mhz, które nie są podatne na zakłócenia i zapewniają stabilną pracę. Komunikacja w takim systemie odbywa się drogą radiową, a urządzenia wyposażone są we własne baterie zasilające. Sercem całego alarmu jest nowoczesna centrala alarmowa sygnalizująca włamanie, napad i kontrolę dostępu. Dzięki wbudowanemu modułowi GSM umożliwia monitoring systemu oraz sterowanie poprzez SMS. Do centrali możemy podłączyć od kilku do kilkunastu detektorów ruchu, co pozwala zbudować instalację, jakiej potrzebujesz. Detektory ruchu Elmes doskonale wykrywają ruch w pomieszczeniu. Analizując ruch w przestrzeni chronionej, wywołują alarm w zależności od ustawionej szybkości detekcji. Charakteryzują się doskonałymi parametrami detekcji podczerwieni, bardzo małym poborem energii, dzięki czemu załączone akumulatory nie ulegną zbyt szybko rozładowaniu. Detektory zapewniają także kodowaną dynamicznie transmisję, co gwarantuje maksymalną ochronę.
Po pierwsze, jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości wykonania instalacji. Po drugie jest to duża oszczędność podczas samej instalacji - niepotrzebne są przewody oraz bruzdy w ścianach. Po trzecie taki montaż jest dużo mniej skomplikowany i nawet domowy majsterkowicz poradzi sobie bez problemu z jego montażem. Po czwarte system można w każdej chwili rozbudować o kolejne detektory dosłownie w kilka chwil. Po piąte, taki system można w każdej chwili zdemontować, spakować i przenieść w inne miejsce.