Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00
Monitoring CCTV
SKUTECZNA OCHRONA OSÓB I MIENIA POPRZEZ MONITORING I SYSTEMY TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
Warto pamiętać, że poza oczywistym aspektem bezpieczeństwa - już sama obecność monitoringu działa prewencyjnie!
Szeroka oferta systemów monitoringu CCTV umożliwia dostosowanie produktu do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. To właśnie dlatego tak wielu z nas dostrzegło zalety montażu tego typu zabezpieczeń w swoich domach, miejscach pracy czy obiektach użyteczności publicznej.
JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZA SOBĄ CYFROWA TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA?
Telewizja przemysłowa CCTV (monitoring wizyjny lub wideonadzór) to system, który pozwala na śledzenie zdarzeń rejestrowanych przez jedną, kilka lub więcej kamer przemysłowych jednocześnie. System taki składa się z rejestratorów i kamer, a obraz z nich transmitowany jest do centrum odbiorczego - tutaj personel może obserwować pomieszczenia i zdarzenia. Telewizja przemysłowa CCTV może opierać się na analogowym zapisie obrazu lub cyfrowym. W tym pierwszym przypadku nośnikami danych służącymi do zapisu obrazów są dedykowane dyski twarde, natomiast w drugim - serwery lub rejestratory IP z dedykowanymi dyskami twardymi. Występują także rejestratory hybrydowe, które oferują połączenie telewizji analogowej z cyfrową. Wszystko zależy od tego kto, gdzie i w jakim celu tego potrzebuje.
ZALETY CYFROWEGO MONITORINGU:
Łatwość przechowywania danych - cyfrowy zapis na serwerze lub w rejestratorze IP z dedykowanymi dyskami twardymi pozwoli łatwo i szybko przeglądać nagrany materiał. Bezproblemowo i w błyskawicznym tempie można dotrzeć do wybranego kawałka nagrania z danego dnia i określonej godziny. Co więcej - zapis, jaki rejestruje telewizja przemysłowa CCTV można przechowywać na dyskach serwera tak długo, jak będzie to potrzebne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania obrazu z kamery do celów reklamowych (np. jako filmik promocyjny na stronach internetowych).
Bezobsługowe działanie - zapis danych na serwerze zwalnia nas z konieczności częstej zmiany kaset VHS - jak to było dawno, dawno temu. Dzisiejsza telewizja przemysłowa to całkowicie nowe rozwiązania! Niektóre dyski potrafią pomieścić nawet ok. 200 i więcej godzin nagrania, monitorującego obiekt przemysłowy. W razie potrzeby same zwalniają miejsce na nowe zapisy. Dodatkowo, za sterowanie kamerami (także kamerami szybkoobrotowymi PTZ, tzn. "speeddom") odpowiada właściwie skonfigurowany rejestrator. Co równie istotne, w sferze kompresji zapisu możemy wybierać pomiędzy dowolnymi kodekami audio i wideo.
Kwestie ekonomiczne - koszt systemu cyfrowej telewizji przemysłowej CCTV jest o wiele wyższy w porównaniu z systemem telewizji analogowej. Choć nie brzmi to dobrze pamiętajmy, że droższe rozwiązania oznaczają dodatkowe opcje, których nie spotka się w tańszych, prostych monitoringach. Wyższa cena oferuje dużo większe możliwości i znacznie lepszą jakość obrazu.
Mobilność - dzięki połączeniu telewizji przemysłowej z Internetem możemy w każdym momencie, z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co pokazują nasze kamery (np. w obszarze obiektu przemysłowego). Fragmenty nagrania można nawet przesyłać drogą mailową. - wybierając cyfrową telewizję przemysłową CCTV.
Zarówno monitoring analogowy, jak i cyfrowy monitoring przemysłowy dają nam także szereg innych korzyści:
zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa (spadek ilości kradzieży),
poprawiają efektywność pracy personelu (pracownicy, którzy posiadają świadomość kontroli będą bardziej zdyscyplinowani, co bezpośrednio przełoży się na jakość wykonywanej przez nich pracy),
możliwość identyfikacji osoby, która znalazła się w niepowołanym miejscu,
sposobność błyskawicznego zareagowania w przypadku pojawienia się niebezpiecznej sytuacji (np. pożar).
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji o ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji, akceptacji plików cookie, można znaleźć w Polityce Prywatności .