Strona Główna » Instalacja Systemu Cctv2

Instalacja Systemu CCTV

3 Najważniejsze Zasady Montażu SYSTEMÓW TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJZdecydowałeś się na zakup systemu monitoringu CCTV, nadchodzi czas na decyzję – podejmujesz się samodzielnego montażu czy też zlecasz to instalatorowi? Wszystko zależy od tego jakimi umiejętnościami czy budżetem dysponujesz, a także – od Twojej odwagi i smykałki do majsterkowania. Dla chcącego nic trudnego!

Zestaw monitoringu (kamery, rejestrator, monitor, zasilanie, akcesoria montażowe) kupiony. Jak to teraz rozmieścić i podłączyć? Oto 3 najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć.

 
  1. Kamery występują w kilku rodzajach obudów, najpopularniejsze to tubowa (na nóżce) i kopułkowa (okrągła), oba rodzaje można zamontować zarówno na suficie jak i na ścianie budynku. Kup uchwyty (adaptery) pod kamery, w których wykonasz połączenia (ukryjesz złączki). Kamery montuj w miejscach tak dobranych aby każda kamera widziała siebie wzajemnie.
  2. Rejestrator wraz z dyskiem zamontuj w miejscu suchym o temperaturze pokojowej, w miejscu odosobnionym, bez dostępu osób trzecich. Rejestrator możesz zamknąć w dedykowanej obudowie metalowej lub w szafie RACK.
  3. Okablowanie możesz wykonać dwoma rodzajami kabli (w zależności od technologii) – kabel koncentryczny wraz zasilaniem (K-60+2x0,5mm) do technologii analogowej (AHD, TVI,CVI) lub skrętka komputerowa (UTP 4x2x0,5mm) do technologii analogowej (AHD, TVI,CVI) i IP. Zalecamy abyś wykonał okablowanie skrętką komputerową. Oto miejsca do których trzeba doprowadzić przewody:
    • od każdej kamery do rejestratora;
    • od rejestratora do switcha/routera
    • dodatkowo możesz położyć kabel HDMI pomiędzy rejestratorem a telewizorem lub skrętkę komputerową ale wtedy powinieneś zakupić extender sygnału HDMI po skrętce komputerowej, możesz też wykorzystać funkcję SMART w TV i bezprzewodowo podłączyć się z rejestratorem

Warto pamiętać jeszcze o …
 
  • Jeśli wymagana jest nieprzerwana praca urządzeń musimy zastosować zasilacze buforowe (UPS) i odpowiednie akumulatory.

Masz jakieś dodatkowe pytania ? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Nasi fachowcy udzielą Ci odpowiedzi na każde pytanie. Ewentualnie skontaktujemy Cię z Instalatorem, który wyceni montaż systemu.
Przejdź do strony głównej