SKUTECZNA OCHRONA OSÓB I MIENIA POPRZEZ MONITORING
I SYSTEMY TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ
Proste rozwiązania bywają najlepsze. Jeśli do tego są niezawodne – tym lepiej. Zapewnienie bezpieczeństwa obiektom, szczególnie o dużej powierzchni i tym, w których znajdują się wartościowe przedmioty, to priorytet. Wynajęcie firmy ochroniarskiej to jedno z rozwiązań, jednak warto dodatkowo wykorzystać możliwości, jakie daje technika.
Jedną z nich jest monitoring przemysłowy. System kamer rozlokowanych w taki sposób, by widoczny był każdy fragment obiektu, to chyba najdoskonalszy sposób na stały podgląd w czasie rzeczywistym. Czujna kamera uchwyci i zarejestruje to, co niewidoczne dla ludzkiego oka. To również najlepszy sposób na zapewnienie ochrony nieruchomościom podczas nieobecności.
Wszelkie zagrożenia, takie jak wyciek wody, zalążek pożaru, włamanie czy wejście do wyłączonej strefy przez osoby nieupoważnione, zostaną zauważone od razu. Dzięki temu czas reakcji może być błyskawiczny, co przekłada się bezpośrednio na minimalizowanie strat i ich ryzyka.
Podgląd w czasie rzeczywistym, rejestracja obrazu i dźwięku, a także łatwość przesyłania zapisanego materiału w postaci cyfrowej to możliwości, jakie daje telewizja przemysłowa CCTV.
TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV
Wiele firm, sklepów, placówek bankowych, stacji benzynowych, a także osób prywatnych doceniło zalety monitoringu i uczyniło go podstawowym elementem wyposażenia w swoich placówkach, miejscach pracy i zamieszkania. Istnieje szereg powodów, dla których warto podjąć decyzję o zainstalowaniu systemów monitorujących. Szeroka oferta różnego rodzaju systemów umożliwia dostosowanie produktu do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Każdy, zarówno właściciele wielkich inwestycji, jak i małych firm, bez problemu mogą zdecydować się na monitoring, który zapewni komfort. Monitoring przemysłowy podnosi poziom bezpieczeństwa - już sama obecność monitoringu działa prewencyjnie! Innym skutecznym zabezpieczeniem jest telewizja przemysłowa CCTV.
Koszt zakupu i instalacji takich systemów jest porównywalny do zatrudnienia wyspecjalizowanej firmy ochroniarskiej, może być nawet niższy. System telewizji przemysłowej CCTV jest również bardziej czujny niż ludzkie oko i pozwala na szybszą reakcję.
JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZA SOBĄ CYFROWA TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA?
Telewizja przemysłowa CCTV, znana też jako monitoring wizyjny lub wideonadzór to system, który pozwala na śledzenie zdarzeń rejestrowanych przez jedną, kilka lub więcej kamer przemysłowych jednocześnie. System taki składa się z rejestratorów i kamer, a obraz z nich transmitowany jest do centrum odbiorczego - tutaj personel może obserwować pomieszczenia i zdarzenia. Telewizja przemysłowa CCTV może opierać się na analogowym zapisie obrazu lub cyfrowym. W tym pierwszym przypadku nośnikami danych, służącymi do zapisu obrazów telewizji przemysłowej CCTV są dedykowane dyski twarde, natomiast w drugim - serwery lub rejestratory IP z dedykowanymi dyskami twardymi. Występują także rejestratory hybrydowe, które oferują połączenie telewizji analogowej z cyfrową. Wszystko zależy od tego kto, gdzie i w jakim celu tego potrzebuje.
Warto wiedzieć, że telewizja analogowa zapewnia obraz lepszej jakości niż monitoring IP, co może być bardzo istotnym czynnikiem wówczas, gdy fundamentalne jest odczytanie szczegółów. Ostry, wyraźny obraz to bezcenna pomoc przy identyfikacji twarzy, numerów rejestracyjnych samochodu czy innych drobiazgów, które mogą być kluczowe w ustaleniu sprawcy kradzieży, włamania czy dewastacji mienia.
Koszt monitoringu przemysłowego uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju urządzeń, ich ilości, jakości i zastosowanych rozwiązań. Na potrzeby prywatne, do ochrony np. domu, garażu czy ogrodu wystarczające będą te ze średniej półki. Dzięki temu na ich zakup mogą pozwolić sobie nie tylko firmy.
Zawsze warto wybierać sprzęt z pewnego źródła – znanej marki, z oficjalnego sklepu. Jego cena jest zwykle niewiele wyższa niż w innych miejscach, jednak zyskasz niezawodność, wsparcie techniczne i łatwy dostęp do serwisu w razie potrzeby.
ZALETY CYFROWEGO MONITORINGU:
- Łatwość przechowywania danych - cyfrowy zapis na serwerze lub w rejestratorze IP z dedykowanymi dyskami twardymi pozwoli łatwo i szybko przeglądać nagrany materiał. Bezproblemowo i w błyskawicznym tempie można dotrzeć do wybranego kawałka nagrania z danego dnia i określonej godziny. Co więcej - zapis, jaki rejestruje telewizja przemysłowa CCTV można przechowywać na dyskach serwera tak długo, jak będzie to potrzebne. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystania obrazu z kamery do celów reklamowych, np. jako filmik promocyjny na stronach internetowych.
- Bezobsługowe działanie - zapis danych na serwerze zwalnia nas z konieczności częstej zmiany kaset VHS - jak to było dawno, dawno temu. Dzisiejsza telewizja przemysłowa to całkowicie nowe rozwiązania! Niektóre dyski potrafią pomieścić nawet ok. 200 i więcej godzin nagrania, monitorującego obiekt przemysłowy. W razie potrzeby same zwalniają miejsce na nowe zapisy. Dodatkowo, za sterowanie kamerami (także kamerami szybkoobrotowymi PTZ, tzn. "speeddom") odpowiada właściwie skonfigurowany rejestrator. Co równie istotne, w sferze kompresji zapisu możemy wybierać pomiędzy dowolnymi kodekami audio i wideo.
- Kwestie ekonomiczne - koszt systemu cyfrowej telewizji przemysłowej CCTV jest o wiele wyższy w porównaniu z systemem telewizji analogowej. Choć nie brzmi to dobrze pamiętajmy, że droższe rozwiązania oznaczają dodatkowe opcje, których nie spotka się w tańszych, prostych monitoringach. Wyższa cena oferuje dużo większe możliwości i znacznie lepszą jakość obrazu.
- Mobilność - dzięki połączeniu telewizji przemysłowej z Internetem, możemy w każdym momencie, z każdego miejsca na świecie sprawdzić, co pokazują nasze kamery, np. w obszarze obiektu przemysłowego. Fragmenty nagrania można nawet przesyłać drogą mailową. - wybierając cyfrową telewizję przemysłową CCTV.
Zarówno monitoring analogowy, jak i cyfrowy monitoring przemysłowy łączy w sobie także
szereg innych korzyści:
- zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa (spadek ilości kradzieży),
- poprawa efektywności pracy personelu (pracownicy, którzy posiadają świadomość kontroli będą bardziej zdyscyplinowani, co bezpośrednio przełoży się na jakość wykonywanej przez nich pracy),
- możliwość identyfikacji osoby, która znalazła się w niepowołanym miejscu,
- sposobność błyskawicznego zareagowania w przypadku pojawienia się niebezpiecznej sytuacji (np. pożar).
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ PEŁNĄ OFERTĄ!