Kontaktrony, Czyli Skuteczna Ochrona Drzwi I Okien

Jednym z głównych elementów kompletnego systemu alarmowego są czujniki magnetyczne. Kontaktrony (bo to ich inna nazwa) pozwalają zabezpieczyć drzwi i okna przed niepowołanym wejściem i równocześnie doprowadzić do spłoszenia intruza. Dzięki niewielkim wymiarom są praktycznie niewidoczne i mogą stanowić niespodziankę dla złodzieja. Niska cena i wielość rodzajów tych czujek sprawia, że każdy z nas wybierze odpowiednie do swoich potrzeb.

Czytaj dalej Kontaktrony, Czyli Skuteczna Ochrona Drzwi I Okien

Czujnik Mikrofalowy – Dualny (PIR+MW) – Wszystko, Co Musisz O Nim Wiedzieć

W poprzednim artykule przedstawiliśmy zalety czujek ruchu PIR. Niestety, ale nie sprawdzą się one we wszystkich warunkach, przez co mogą sprawiać kłopoty. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy czujnik mikrofalowy – dualny (PIR+MW). Stawia przed nami szereg możliwości, które w znaczny sposób podnoszą bezpieczeństwo w Twoim domu. Na czym polega istota jego działania? Jakie są rodzaje czujników mikrofalowych i idealne warunki ich pracy? Przeczytaj ten artykuł, a unikniesz błędów przy planowaniu i doborze czujek w Twoim systemie alarmowym

Czytaj dalej Czujnik Mikrofalowy – Dualny (PIR+MW) – Wszystko, Co Musisz O Nim Wiedzieć

Czujnik Ruchu PIR – Poznaj I Pokonaj Swojego Wroga

Każdy z nas przyzna, że to centrala alarmowa stanowi serce systemu alarmowego. Jednak to bez odpowiednio dobranych czujek ruchu nie będzie on pracował prawidłowo. Czujnik ruchu PIR odpowiada przede wszystkim za wykrycie obecności intruzów wewnątrz domu i – dzięki temu – pozwala wyeliminować fałszywe alarmy. Wybierając te urządzenia należy przemyśleć ile pomieszczeń będzie wymagało zabezpieczenia, ponieważ od tego zależy rozkład urządzeń i ich dokładny typ.

Czytaj dalej Czujnik Ruchu PIR – Poznaj I Pokonaj Swojego Wroga

Okablowanie Systemu Alarmowego – Jak To Się Robi?

Nie możesz spać spokojnie… Musisz zabezpieczyć swój dom. Kupiłeś system alarmowy. Ale! Jak to okablowanie powinno wyglądać? Co z czym połączyć, gdzie to zamontować i dlaczego? W tym artykule pokażemy Ci jak podejść do tego tematu i co powinniśmy wiedzieć, by system działał poprawnie.

Czytaj dalej Okablowanie Systemu Alarmowego – Jak To Się Robi?

Montaż Systemu Alarmowego – 6 Rzeczy, O Których Musisz Pamiętać

Chcąc mieć świetnie zabezpieczony dom, niezbędne jest posiadanie dobrego i sprawnego systemu alarmowego. Przed zakupem warto wzbogacić swoją wiedzę o informacje, które umożliwią wybór najlepszego rozwiązania dla naszego domu.
Poniżej znajdziesz 6 rad, dzięki którym montaż systemu alarmowego będzie niezwykle prosty.

Czytaj dalej Montaż Systemu Alarmowego – 6 Rzeczy, O Których Musisz Pamiętać